| Bremsen hinten | SRAM Red eTAP AXS, hydraulic disc |
| Bremsen vorne | SRAM Red eTAP AXS, hydraulic disc |
| Rahmen | S-Works Crux FACT 12r Carbon, Rider First Engineered™, Threaded BB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc |
| Schaltung | SRAM Red XPLR eTap AXS |
| Schalthebel | SRAM Red eTap AXS |
| Gabel | S-Works FACT Carbon, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc |
| Innenlager | SRAM DUB BSA |
| Lenker | Roval Terra, carbon, 103mm drop x 70mm reach x 12º flare |
| Vorbau | S-Works SL, alloy, titanium bolts, 6-degree rise |
| Sattelmodell | Body Geometry S-Works Power, carbon fiber rails, carbon fiber base |
| Sattelstütze | Roval Alpinist Carbon Seatpost |
| Sattelklemmung | Specialized Alloy, 30.0mm, titanium bolt |
| Reifen vorne | Pathfinder Pro 2Bliss Ready, Transparent Sidewall, 700x38c |
| Reifen hinten | Pathfinder Pro 2Bliss Ready, Transparent Sidewall, 700x38c |