| Bremsen | Shimano GRX 610 hydraulic disc, 160/160mm RT70 rotors |
| Bremshebel | Shimano GRX 610 hydraulic disc |
| Rahmen | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube Stashport, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | Shimano GRX 822, Shadow SGS |
| Schalthebel | Shimano GRX 610, 12-speed |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Innenlager | Shimano BSA 68 |
| Kurbelsatz | Shimano GRX 610, 40T |
| Zahnkranz | Shimano SLX M7100, 10-51, 12-speed |
| Antrieb | Shimano M7100, 12-speed |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Acros IS52/40 ICR |
| Lenker | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Griffe | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Sattelmodell | Selle Royal SRX Open |
| Sattelstütze | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Felgen | WTB ST i25 TCS, 28h, tubeless ready |
| Reifen vorne | WTB Riddler TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Speichen | Stainless Steel, 14g |
| Pedale | Not included |