| Bremsen | SRAM Apex hydraulic disc, CenterLine 160/160mm centerlock rotors |
| Bremshebel | SRAM Apex AXS hydraulic disc |
| Rahmen | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube StashPort, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | SRAM GX Eagle AXS, T-Type, 12-speed |
| Schalthebel | SRAM Apex AXS, 12-speed |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Innenlager | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Kurbelsatz | SRAM Apex 1 Wide, 40T |
| Zahnkranz | SRAM XS-1270, 10-52, T-Type, 12-speed |
| Antrieb | SRAM Apex, 12-speed |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Acros IS52/40 ICR |
| Lenker | Cannondale 2 ShortDrop, 7050 alloy, 12 deg flare drop |
| Griffe | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Sattelmodell | Fizik Terra Argo X7, S-Alloy rails, 150mm |
| Sattelstütze | Cannondale 2 Carbon, 27.2x350mm (47-58), 400mm (61) |
| Felgen | WTB KOM Team i25 TCS, 28h, tubeless ready |
| Reifen vorne | WTB Vulpine TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Speichen | Stainless Steel, 14g |
| Pedale | Not included |