| Bremsen | SRAM Rival hydraulic disc, Paceline 160/160mm centerlock rotors |
| Bremshebel | SRAM Rival AXS hydraulic disc |
| Rahmen | SuperX Carbon, Proportional Response construction, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated seatpost binder |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | SRAM Rival AXS XPLR |
| Schalthebel | SRAM Rival AXS |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | SuperX Carbon, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/2" Delta steerer, 55mm offset |
| Innenlager | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Kurbelsatz | SRAM Rival |
| Zahnkranz | SRAM Rival XPLR XG-1351, 10-46, 13-speed |
| Antrieb | SRAM Rival |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Lenker | Vision Trimax Aero Alloy |
| Griffe | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Sattelmodell | Fizik Vento Argo X5, S-Alloy rails, 140mm |
| Sattelstütze | Cannondale C1 Aero 27 Carbon, SmartSense compatible, 0mm offset (46cm), 15mm offset (51-61cm) |
| Felgen | DT Swiss ERC 1800, carbon, 24h, tubeless ready |
| Reifen vorne | Vittoria Terreno T50, 700x40c, tubeless ready |
| Speichen | DT Swiss Aero Comp |
| Pedale | Not included |