| Bremsen | Shimano 105 7170 hydraulic disc, 160/160 RT70 rotors |
| Bremshebel | Shimano 105 7100 hydraulic disc |
| Rahmen | SuperSix EVO Carbon, Gen 4, integrated cable routing w/ Switchplate, 12x142 thru-axle, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated seat binder, SmartSense compatible |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | Shimano 105 7100, 12-speed |
| Schalthebel | Shimano 105 7100, 2x12-speed |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 4, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Innenlager | Shimano BB-RS500, BSA 68 |
| Kurbelsatz | Shimano 105 7100, 50/34: 165mm (44cm), 170mm (48-51cm), 172.5 (54-56cm), 175mm (58-61) |
| Zahnkranz | Shimano 105 R7100, 11-36, 12-speed |
| Antrieb | Shimano 105 7100, 12-speed |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Integrated, 1-1/8" - 1-1/4" |
| Lenker | Vision Trimax Compact: 380mm (44cm), 400mm (48-51), 420mm (54-56cm), 440mm (58-61) |
| Griffe | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6°: 80mm (44cm), 90mm (48-52cm), 100mm (54-56cm), 110mm (58-61cm) |
| Sattelmodell | Prologo Nago RS STN |
| Sattelstütze | Cannondale C1 Aero 40 Carbon, 0mm offset (44-48cm), 15mm offset (51-61cm) |
| Felgen | DT Swiss R470 DB, tubeless ready |
| Reifen vorne | Vittoria Zaffiro Pro Slick, 700x25c |
| Speichen | Stainless Steel, 14g |
| Pedale | Not included |