| Bremsen | Shimano 105 R7170 hydraulic disc, 160/160mm CL700 rotors |
| Bremshebel | Shimano 105 Di2 R7170 hydraulic disc |
| Rahmen | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated cable routing, 12x142 thru-axle, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated seat binder, UDH |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | Shimano 105 Di2 R7150, 12-speed |
| Schalthebel | Shimano 105 Di2 R7170, wireless, 2x12-speed |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Innenlager | Shimano BB-RS500, BSA 68 |
| Kurbelsatz | Shimano 105 7100, 50/34: 165mm (44-50cm), 170mm (52-56cm), 172.5 (58-61cm) |
| Zahnkranz | Shimano 105 R7100, 11-34, 12-speed |
| Antrieb | Shimano 105, 12-speed |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Integrated, 1-1/8" - 1-1/4" |
| Lenker | Vision Trimax Carbon Aero: 380mm (44-56), 400mm (58-61) |
| Griffe | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6°: 80mm (44cm), 90mm (48-52cm), 100mm (54-56cm), 110mm (58-61cm) |
| Sattelmodell | Fizik Vento Antares R7, 140mm |
| Sattelstütze | Cannondale C1 Aero 40 Carbon V2, 0mm offset (44-54cm), 15mm offset (56-61cm) |
| Felgen | Vision SC45 I23, carbon, 23mm inner width, 45mm depth |
| Reifen vorne | Schwalbe One TLR, 700x28c, tubeless ready |
| Speichen | 2:1 aero bladed direct pull |
| Pedale | Not included |