| Bremsen | SRAM Force AXS hydraulic disc, 160/160mm PaceLine centerlock rotors |
| Bremshebel | SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Rahmen | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated cable routing, 12x142 thru-axle, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, integrated seat binder, UDH |
| Rahmenmaterial | Carbon |
| Schaltung | SRAM Force AXS, 12-speed |
| Schalthebel | SRAM Force AXS, 2x12-speed |
| Schaltungstyp | Kettenschaltung |
| Gabel | SuperSix EVO Carbon, Gen 5, integrated crown race, 12x100mm thru-axle, flat mount disc, internal routing, 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 55mm offset (44-54cm), 45mm offset (56-61cm) |
| Innenlager | SRAM DUB BSA |
| Kurbelsatz | SRAM Force AXS, 48/35: 165mm (44-50cm), 170mm (52-56cm), 172.5 (58-61cm) |
| Zahnkranz | SRAM Force XG-1270, 10-33, 12-speed |
| Antrieb | SRAM Force, 12-speed |
| Antriebsart | Kette |
| Steuersatz | Integrated, 1-1/8" - 1-1/4" |
| Lenker | Vision Trimax Carbon Aero: 380mm (44-56), 400mm (58-61) |
| Griffe | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Vorbau | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6°: 80mm (44cm), 90mm (48-52cm), 100mm (54-56cm), 110mm (58-61cm) |
| Sattelmodell | Fizik Vento Antares R5, S-Alloy rails, 140mm |
| Sattelstütze | Cannondale C1 Aero 40 Carbon V2, 0mm offset (44-54cm), 15mm offset (56-61cm) |
| Felgen | DT Swiss ERC 45, carbon, 24mm inner width, 45mm depth, 24h, tubeless ready |
| Reifen vorne | Schwalbe One TLR, 700x28c, tubeless ready |
| Speichen | DT Swiss Competition |
| Pedale | Not included |